WIKA BISTRO – CAFE

ul. Świderska 113 D 03-128 Warszawa

GET IN TOUCH

GET IN TOUCH
TELEFON I E-MAIL

+48 728 254 04 lunch@wikabistrocafe.pl

GET IN TOUCH

GET IN TOUCH

mobile logo

Catering świąteczny w Warszawie

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia lub Wielkanoc? To wyjątkowy czas, kiedy należy
spędzić go w rodzinnym gronie i znaleźć czas na odrobinę spokoju. Niestety ów spokój
często jest utrudniony. Przed zbliżającymi się świętami musimy dobrze się zorganizować,
a przy tym: zaprosić wszystkich członków rodziny, udekorować dom, a w przypadku świąt
Bożego Narodzenia pięknie przystroić choinkę – wszystko po to, żeby jeszcze bardziej
wczuć się w klimat tego świątecznego czasu. Nie można również zapominać o konieczności
kupienia i zapakowania prezentów dla wszystkich bliskich osób.

W przypadku Wielkanocy, trzeba wedle tradycji zrobić generalne porządki, udekorować dom małymi figurkami baranków, pisklaków, zajęcy. Trzeba ozdobić pisanki itd. To bardzo dużo pracy, jednak nie można zapominać o tym, że konieczne jest również zapewnienie gościom odpowiednich posiłków. Nasz catering świąteczny w Warszawie zdejmie z Twoich barków tę kwestię!

Sprawdź nasze tradycyjne potrawy

Święta Bożego Narodzenia nie mogą odbyć się bez tradycyjnych potraw. Być może niekoniecznie musi to być 12 dań, ale chociaż kilka z nich powinno znaleźć się na wigilijnym stole. Mowa tutaj oczywiście o barszczu czerwonym z uszkami, śledziach, karpiu, kutii, kapuście z grochem, kompocie z suszu, pierogach z kapustą i z grzybami, zupie grzybowej, kluskach z makiem, pierniku, makowcu oraz chlebie. Co ciekawe, wszystkie te potrawy są przede wszystkim symboliczne, każda z nich coś oznacza.

Grzyby w potrawach wigilijnych dawniej kojarzono ze zdrowiem, a według podań ludowych wierzono, że mają one magiczną moc. Wiadomo również, że wigilia jest obrzędem postnym, dlatego spożywa się na niej ryby, które symbolizują odrodzenie. Kompot z suszu natomiast stworzony jest z jabłek, które dają miłość i zdrowie; śliwek, które odpędzają złe moce oraz gruszek, które zapewniają długowieczność. Mak z kolei miał przynosić bogactwo, a piernik jest symbolem dobrobytu. Chleb to symbolem nowego życia. Nasz catering świąteczny w Warszawie może przygotować te potrawy dla Ciebie!

Podczas Wielkanocy również obowiązują tradycyjne potrawy, nie są one jednak tak mocno zakorzenione w kulturze, jak te z czasu Bożego Narodzenia. Do tradycyjnych wielkanocnych potraw zalicza się między innymi barszcz z białą kiełbasą, sałatka jarzynowa, chrzan, jajka z dodatkami, mazurek, babka wielkanocna, sernik i tak dalej.

Najlepsze składniki

Do tworzenia naszych potraw używamy wyłącznie świeżych składników od sprawdzonych dostawców, dzięki czemu możesz liczyć na niezwykły smak i najwyższą jakość. Nasz catering świąteczny w Warszawie sprawi, że będziesz mieć więcej czasu, żeby spędzić go ze swoimi najbliższymi. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym menu.

Jeżeli jesteś zainteresowany lub coś jest dla Ciebie niejasne – skontaktuj się z nami! Z chęcią wyjaśnimy wszystkie interesujące Cię kwestie i stworzymy dla Ciebie ofertę. Weźmiemy również pod uwagę Twoje propozycje względem przygotowywania potraw. Wybierz nasz catering świąteczny w Warszawie.

image